D'Ajuda Flat Aparthotel
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Inomhuspool Utomhusbassäng |
| Privat strand Strand | Spa & Hälsocenter Spa-lounge | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
D'Ajuda Flat Aparthotel Porto Seguro ligger i Porto Seguro, cirka 20 minuters promenad från Arraial d'Ajuda Eco Parque äventyrsbad. Det erbjuder en pool. Detta hotell, som vetter mot trädgården, har ett spa med bastu och inomhuspool.
Hotellet ligger cirka 5 km från flygplatsen Porto Seguro och ett stenkast från Mucuge. Sevärdheterna 4 km från boendet är Ilha dos Aquários. Du hittar Praia Pitinga cirka 25 minuters promenad från D'Ajuda Flat Aparthotel.
På rummet finns snabbt internet och plattskärms-TV med satellitkanaler samt te-/kaffebryggare. En separat toalett och en dusch tillsammans med kylskåp, ugn och köksredskap finns i rummen.
Jardim D'Ajuda erbjuder ett urval av rätter mindre än 200 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Blitz Turismo21 km
- Praia do Parracho468 km
- Rua do Mucugê-53000 m
- Broadway Street830 km
- Praia de Mucuge-22000 m
- Royalle Crown Poker Club523 km
- Praca Caminho do Mar548 km
- Morocha Club506 km
- Mucuge53 km
- Galeria de Arte Keko Valenzuela103 km
- Flygplatser
- Porto Seguro Flygplats11 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Brandsläckare
- Kortåtkomst
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Inomhuspool
- Utomhusbassäng
- Strand
- Solsängar
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa-lounge
- Utomhusbad
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Rumsservice
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Porto Seguro från D'Ajuda Flat Aparthotel?
Det är 5 km mellan Porto Seguro flygplats och D'Ajuda Flat Aparthotel. - ❓
Hur tar vi oss till D'Ajuda Flat Aparthotel från flygplatsen?
Gäster på D'Ajuda Flat Aparthotel kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på D'Ajuda Flat Aparthotel?
Gäster på D'Ajuda Flat Aparthotel kan parkera sina fordon på gratis privat parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta lägenhetshotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta lägenhetshotell är 62$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Kan jag boka ett rum med arbetsplats på D'Ajuda Flat Aparthotel?
Ja, vissa av rummen på D'Ajuda Flat Aparthotel har arbetsbord. - ❓
Vilken typ av pool finns det på D'Ajuda Flat Aparthotel?
D'Ajuda Flat Aparthotel har en pool.